In stock
SKU
061723
500 ml Claret Wine Bottle, Antique Green | Bar Top Finish, 400g
Specialty Claret Glass Wine Bottle, 896 - 12 per Case
| Style | Claret |
|---|---|
| Color | Antique Green |
| Capacity | 500 ML |
| Neck Finish | Bar Top |
| Neck Size (MM) | 30 |
| Base Diameter | 71mm |
| Total Height | 218mm |
| Gram Weight | 400 |
| Mold Number | 896 |
| Punt Height | 23mm |
| Standard Pallet Qty | 98 |
| Punt Description | Tapered Push Up |
| Region | California, Pacific Northwest, BC Canada |
| Stock or Buy To Order | Stock |
Case Quantity Request