In stock
SKU
219597
750 ml Sparkling Wine Bottle, Flint | Crown Finish, 900g
Premium Sparkling Glass Wine Bottle, 4608A - 12 per Case
| Style | Sparkling |
|---|---|
| Color | Flint |
| Capacity | 750 ML |
| Neck Finish | Crown |
| Neck Size (MM) | Crown |
| Base Diameter | 90mm |
| Total Height | 300mm |
| Gram Weight | 900 |
| Mold Number | 4608A |
| Punt Height | 30mm |
| Punt Description | Push Up |
| Region | California, Pacific Northwest |
| Stock or Buy To Order | Stock |
Case Quantity Request