In stock
SKU
061927
15 ltr Claret Wine Bottle, Quercia Green | Cork Finish, 6700g
Large Format Claret Glass Wine Bottle, 506 - Each
| Style | Claret |
|---|---|
| Color | Quercia Green |
| Capacity | 15 L |
| Neck Finish | Cork |
| Neck Size (MM) | 56 |
| Base Diameter | 206mm |
| Total Height | 695mm |
| Gram Weight | 6700 |
| Mold Number | 506 |
| Punt Height | 50mm |
| Standard Pallet Qty | 40 |
| Punt Description | Push Up |
| Region | California, BC Canada |
| Stock or Buy To Order | Stock |
Case Quantity Request