In stock
SKU
061922
5 ltr Claret Wine Bottle, Antique Green | Cork Finish, 2950g
Large Format Claret Glass Wine Bottle, 502 - Each
| Style | Claret |
|---|---|
| Color | Antique Green |
| Capacity | 5 L |
| Neck Finish | Cork |
| Neck Size (MM) | 47 |
| Base Diameter | 154mm |
| Total Height | 468mm |
| Gram Weight | 2950 |
| Mold Number | 502 |
| Punt Height | 20mm |
| Standard Pallet Qty | 168 |
| Punt Description | Push Up |
| Region | California, BC Canada |
| Stock or Buy To Order | Stock |
Case Quantity Request