In stock
SKU
254327
750 ml Burgundy Wine Bottle, Flint | Cork Finish, 467g
Eco Burgundy Glass Wine Bottle, 3955 - 12 per Case
| Style | Burgundy |
|---|---|
| Color | Flint |
| Capacity | 750 ML |
| Neck Finish | Cork |
| Neck Size (MM) | 28.91 |
| Base Diameter | 82mm |
| Total Height | 295mm |
| Gram Weight | 468 |
| Mold Number | 3955 |
| Punt Height | 27mm |
| Punt Description | Push Up |
| Region | California |
| Stock or Buy To Order | Stock |
Case Quantity Request