In stock
SKU
014293
750 ml Claret Wine Bottle, Antique Green | Cork Finish, 567g
Standard Claret Glass Wine Bottle, 9974 - 12 per Case
| Style | Claret |
|---|---|
| Color | Antique Green |
| Capacity | 750 ML |
| Neck Finish | Cork |
| Neck Size (MM) | 28.9 |
| Base Diameter | 80mm |
| Total Height | 302mm |
| Gram Weight | 567 |
| Mold Number | 9974 |
| Punt Height | 25mm |
| Standard Pallet Qty | 105 |
| Punt Description | Tall Tapered Push Up |
| Region | California |
| Stock or Buy To Order | Stock |
Case Quantity Request