In stock
SKU
014685
750 ml Claret Wine Bottle, Antique Green | Screwcap Finish, 467g
Eco Claret Glass Wine Bottle, 5541 - 12 per Case
| Style | Claret |
|---|---|
| Color | Antique Green |
| Capacity | 750 ML |
| Neck Finish | Screwcap |
| Neck Size (MM) | 30 x 60 |
| Base Diameter | 75mm |
| Total Height | 302mm |
| Gram Weight | 468 |
| Mold Number | 5541 |
| Punt Height | 35mm |
| Punt Description | Push Up |
| Region | California, BC Canada |
| Stock or Buy To Order | Stock |
Case Quantity Request