In stock
SKU
288804
750 ml Claret Wine Bottle, Flint | Cork Finish, 454g
Eco Claret Glass Wine Bottle, 7815 - 12 per case
| Style | Claret |
|---|---|
| Color | Flint |
| Capacity | 750 ML |
| Neck Finish | Cork |
| Neck Size (MM) | 28.95 |
| Base Diameter | 75mm |
| Total Height | 302mm |
| Gram Weight | 454 |
| Mold Number | 7815 |
| Punt Height | 30mm |
| Standard Pallet Qty | 112 |
| Punt Description | Push Up |
| Region | California |
| Stock or Buy To Order | Stock |
Case Quantity Request