In stock
SKU
258335
750 ml Claret Wine Bottle, Flint | Cork Finish, 467g
Eco Claret Glass Wine Bottle, 3956 - 12 per Case
| Style | Claret |
|---|---|
| Color | Flint |
| Capacity | 750 ML |
| Neck Finish | Cork |
| Neck Size (MM) | 28.91 |
| Base Diameter | 75mm |
| Total Height | 302mm |
| Gram Weight | 468 |
| Mold Number | 3956 |
| Punt Height | 25mm |
| Punt Description | Push Up |
| Region | California, Washington |
| Stock or Buy To Order | Stock |
Case Quantity Request